Weronika ROSATI zlinczowana za to CO ROBI DZIECKU! Fanki od razu wytknęły jej BŁĄD! O co poszło?!

    Narodziny córki Rosati – Elizabeth były niewątpliwie wydarzeniem, które zmieniło jej życie o 180 stopni. Weronika zakochała się w córeczce i pokochała bycie mamą, jednak normalnym jest to, że w dalszym ciągu jeszcze uczy się, jak opiekować się niemowlakiem.

Ostatnie zdjęcie, które dodała na instagram wywołało wiele kontrowersji!

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok, jednak gdy przyjrzymy się bliżej widzimy, że na wózek dziecka przykryty jest pieluchą. Wiele świeżo upieczonych mam robi ten sam błąd, nie wiedząc, że ta praktyka może być bardzo niebezpieczna.

„Nie przykrywa się pieluszka tak wózka…”

„Pielucha na wózku? Chcesz dziecku zrobić saunę ?”

„Nigdy nie zakrywałam wózka ! W upały tym bardziej. Zgrozo!” – komentują instagramowiczki.

 

Z portalu mamadu.pl dowiadujemy się, że:

„Badania przeprowadzone w Szwecji dowiodły, że nakładanie jakiegokolwiek materiału na zadaszenie wózka – nawet jeśli jest to najcieńsza chusta – powoduje, iż tam pod spodem wytwarza się temperatura jak w piecu”

„Nakrycie wózka pieluchą, to działanie o tyle niebezpieczne, że powoduje nie tylko gorsze samopoczucie malucha: gorąca, czerwona, sucha skóra, niepokój etc., ale także może wywołać gorsze objawy jak np.: przyspieszony puls, letarg, płytki, szybki oddech, wymioty, a nawet utratę przytomności” – wyjaśnia pediatra łódzkiej kliniki na portalu edziecko.pl

 

 

źródło: edziecko.pl, mamadu.pl, instagram.com